hakkimizda

Hakkımızda

1997 yılında Türk Alman Mesleki Eğitim Merkezinde montaj teknisyenliği eğitimine başlayan Tuğrul Saygılı; 3 yıllık eğitimini aldıktan sonra 2000-2002 yıllarında Makina Yüksek Okulu Eğitimini de başarılı bir şekilde tamamlayarak Man Türkiye A.Ş. de montaj teknisyeni olarak işe başladı.

2006 yılında TAI de F16 savaş uçaklarının bakım ve modernizasyonunda uçak teknisyeni olarak göreve çağrıldı. Uyguladığı mühendislik çözümler ile F16 savaş uçaklarının bakım ve modernizasyonunda önemli katkılar sağlayan Tuğrul Saygılı; 8 yıl görev yaptıktan sonra kendi özel mühendislik çözümleri ile üretim yapmak için TAI deki görevinden ayrıldı.

Mermer sektöründe, taş yükleme, boşaltma konusunda yaşanan sorunları gidermek için kendi tasarladığı sistemler geliştirerek; ANKMAR Mermer Yükleme Makinalarını kurdu. Üretim maliyeti yüksek olan doğal taşların yükleme ve boşaltma esnasında yaşanan işçi kazaları sorunlarını ve taş zayiatını ortadan kaldıran, kendini çok kısa zamanda amorti eden, robotik makinalar üretimine başladı. Üretilen makinalar özel mühendislik çözümleri ile yüksek verimli çalışma sonuçlarına ulaşarak sektörde büyük ilgi gördü.

ANKMAR Mermer Yükleme Makinaları hava ile çalışır, bu neden ile elektrik enerjisi tasarrufu sağlarak kendini kısa sürede amorti eder. Yükleme, boşaltma esnasında oluşan kazalardan kaynaklı taş zayiatını önlemede %90 başarı sağlar. Güçlü vakum özelliği ve ergonomisi ile kolay kullanımlıdır, işçi dostudur.