ankmarmadencilik
ankmarmadencilik

Protech


ANKMAR - PROTECH / Otomatik Strip Yükleme Makinası, baş kesme, yarma veya cila makinelerine strip yükleme veya boşaltma işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış teknik bir makinadır.

Bu makinelerin çalışma prensiplerine dayalı olarak şu teknik detayları içerir: Blok kesme makinesinden kesilerek paletlere yerleştirilen stripler, otomatik yükleme makinesinin önüne forklift ile konulur.

İşçi, operatör paneline taşın konumu (dik veya yatay) ve yüksekliğini girdiğinde, otomatik strip yükleme makinası işleme başlar. Otomatik strip yükleme robotu, sırayla paletten aldığı stripleri kendi motorlu konveyörüne yatay olarak yerleştirir.

Motorlu konveyör, baş kesme, yarma veya cila makinesindeki bir önceki işlemin bitip bitmediğini kontrol eder. Eğer işlem tamamlanmışsa, ikinci taşı ilerletir. Aynı anda otomatik strip yükleme robotu bir sonraki taşı getirir. Eğer motorlu konveyörde ürün bekliyorsa, strip konveyörde bekletilir.

Motorlu konveyörden strip çıktığında, otomatik strip yükleme robotu bu taşı indirir ve işleme başlamış olan makinaya yerleştirir.

...